Krasnoludki/Zabki:

TO GRUPA 2-3 LATKÓW

Grupa I to maluchy, a w tej grupie same zuchy! Do przedszkola, co dzień rano idziemy z buzią roześmianą.Razem z nasza panią pilnie się uczymy, śpiewamy piosenki i w kole tańczymy. Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy, zabawkami zgodnie się dzielimy. O porządek w sali dbamy, po zabawie dokładnie sprzątamy.Posiłki ładnie zjadamy, słuchamy co mówi pani. A po południu odpoczywamy, do nowych zabaw sił nabieramy. W przedszkolu nigdy się nie nudzimy, dlatego bardzo je lubimy. Do przedszkola chętnie przychodzimy, bo tu się uczymy i świetnie bawimy.

 

ZABKI                                                        KRASNOLUDKI

Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać; należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć.(Janusz Korczak)

 

Znajduja sie tutaj dzieci w wieku od 2 do 3 latek.  Dla wielu z nich jest to pierwszy kontakt z dużą grupą, co wiąże się ze zmianą dotychczasowego trybu życia. Wiele rzeczy, ktore robimy jest dla nich nowoscia.  I jak wiadomo poczatki czesto bywaja trudne.  Ale od czego sa panie, ktore przytula, wezma na kolana czy pomoga w najdrobniejszych czynnosciach.  Najwazniejsze to to, aby kazdy dzien sprawial im radosc i z usmiechem mogly do nas przyjsc dnia nastepnego.

Staramy się, aby obecność dziecka w przedszkolu była czasem przyjemnym i pożytecznym.  Na poczatku doskonalimy u dzieci czynnosci samoobslugi  wprowadzajac je w świat samodzielności i zaradności.  Sala naszych pociech mieszcza się tuż obok łazienki, dzieki czemu dzieci ucza sie samodzielnie z niej korzystać pod okiem nauczycielek.

Wdrażamy je do wspólnej, zgodnej zabawy, dzielenia się zabawkami i współpracy.  Niejednokrotnie jesteśmy słuchaczami pierwszych słów i zdań. Wzbogacamy słownictwo czytając bajki, ucząc wierszy i piosenek.  Poprzez codzienne ćwiczenia i zabawy ruchowe zarowno w klasie jaki w naszym ogrodzie kształtujemy prawidłową postawę naszych maluszkow a proponowane przez nas zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne rozbudzają wyobraznie.

Jezu Ufam Tobie