Pszczółki/Sowy/Kroliczki:

 

To Grupy 4-5 latkow

Grupy nasze  to starszaki i wzorowe przedszkolaki. Liczą, piszą i rysują, na rytmice podśpiewują! Po angielsku każdy z nich mówić chce, na zajęciach chętnie zgłasza się. Na gimnastyce prawidłową postawę pokazują i uśmiech na twarzy pani Ani malują! Za rok do szkoły się wybierają więc karty pracy wypełniają – szlaczkami, figurami, różnymi kształtami, które sprawność manualną kształtują i do szkoły solidnie przygotowują!

Naszym głównym celem jest zapewnienie dzieciom odpowiednich do wieku bodźców i doświadczeń, które wszechstronnie przygotują je do rozpoczęcia regularnej nauki w szkole.

Poprzez właściwe przygotowanie i wzmocnienie emocjonalne chcemy ułatwić im przejście z naszego przedszkola do nowego środowiska, jakim będzie „kindegarden”, czyli polska zerówka.

W ciągu tygodnia koncentrujemy się na jednym głównym temacie, który omawiany jest szczegółowo w ciągu kolejnych dni tygodnia. Wokół tego tematu odbywają się wszystkie czynności w czasie dnia. Staramy się, aby dziecko uczestniczyło w poznawaniu świata wszystkimi zmysłami.

W tygodniu dzieci poznają jedna literę alfabetu, która jest eksponowana na naszej tablicy zajęć. W obszarze litery poznają jej obraz graficzny, dźwięk, piszą ją, rozpoznają w rożnych położeniach wyrazu.

Pomagamy naszym dzieciom stać się niezależnymi, pewnymi siebie i pełnymi entuzjazmu uczniami. Zachęcamy do rozwijania dobrych nawyków i codziennej rutyny.

Różnicujemy zajęcia, aby były one dostosowane dla wszystkich indywidualnych potrzeb poziomu umiejętności i zainteresowań przedszkolaków.

Poprzez różne działania w klasie, uczymy pisać pojedyncze litery oraz krótkie wyrazy. Podpisywać się imieniem i nazwiskiem, rozpoznawać wielkie i małe litery, rozpoznać kształty, kolory, liczby i wzory. Wdrażamy do kreatywność, umiejętności rozwiązywania problemów Dbamy o harmonijny rozwój fizyczny i koordynacje wzrokowo- ruchowa.

 

Jezu Ufam Tobie